Czy wiesz, że ...

Slávnosť otvárania a uzatvárania turistických chodníkov

Slávnosť otvárania a uzatvárania turistických chodníkov

...ako prví sme začali odomykať a zamykať turistické chodníky symbolickým kľúčom. Ako prví sme pozvali potápačov, aby v rámci tohto rituálu vždy vyčistili Popradské pleso od odpadkov. Je to každoročne veľká slávnosť v júni a koncom októbra, plná hudby, dobrého jedla. Program spestrujú ľudoví umelci, horskí záchranári a na svoje si prídu aj deti.

Terasa

Terasa

...drevenú terasu - našu pýchu, sme dali postaviť v roku 2012. Dovtedy sa sedelo len pri zopár stoloch na úzkej ploche. Terasa je postavená starou technikou, ako sa stavalo napr. na hradoch. Základná konštrukcia je bez použitia klincov, je čapovaná jarabinovými kolmi. Jej postavenie trvalo 4 mesiace a veríme, že je to jedna z najlepších vecí, ktoré sme na hoteli dotvorili. Má osobité čaro, lebo je z nej nádherný výhľad na pleso aj okolité štíty.

Sochy

Sochy

...autorom drevených sôch, ktoré skrášľujú okolie hotela je Andrej Hudec. Pod jeho rukami sa zrodil "Nosič" "vodník" "Turista" a veríme že vytvorí ešte mnohé iné. Umelecký rezbári sú však autormi aj hríbikov, alebo lavičky s reliéfom hrebeňa Ostrvy, či salamandry. Tieto nádherné diela vznikajú vždy pri otváraní alebo uzatváraní turistických chodníkov. Rezbárov môžete vtedy vidieť priamo pri ich práci.

Strom slávy

Strom slávy

...pred hotelom je "STROM SLÁVY"...aj vy, alebo vaši priatelia môžu mať na ňom tabuľku. Ak ste zdolili nejaký význaný vrchol, vyliezli hodnotnú cestu, stačí ak sa u nás ubytujete, poviete nám potrebné údaje a my dáme vyrobiť tabuľku s Vaším menom a následne ju umiestnime na strome slávy. Šípka bude presne ukazovť na miesto, ktoré ste zdolali.

Usilovné baktérie

Usilovné baktérie

...máme unikátnu čističku odpadovej vody, ktorú sme my navrhli a už ju ocenili mnohí odborníci. Je dômyselná a vďaka nej sme dosiahli kryštáľovo čistú odpadovú vodu s obsahom neškodných baktérií. Čističku máme riadne skolaudovanú a získali sme si aj mnoho pochvál. Vďaka nej už necícite žiaden zápach v okolí hotela, ako tomu bývalo v minulosti.

Čistá pramenitá

Čistá pramenitá

...pitnú vodu získavame zo Zlomiskovej doliny, kde máme na začiatku vodojem. Je veľmi studená, celoročne okolo 7 stupňov. Následne sa prefiltruje a ide do hotelového vodovodu. Nijako ju chemicky neošetrujeme, preto pijete výbornú čistú pramenitú vodu. Jej kvalitu si pravidelne dávame overovať.

Krása na fotkách

Krása na fotkách

...autorom veľkoplošných fotiek na chodbách, v reštaurácii a máp na recepcii je slávny slovenský horolezec, záchranár a fotograf Laco Janiga "Tatko". Fotky majú pre nás veľkú hodnotu, lebo si ho vážime ako človeka a mapy veríme že pomáhajú našim hosťom s orientáciou. Na recepcii hotela nájdete knihy Tatka Janigu, ktoré Vám určite učarujú.

Inverzia

Inverzia

...počasie u nás je nevyspytateľné a špecifické. Niekedy sa stane aj v auguste, že nasneží a niekedy, keď je v nížine mesiac zamračené, my hore máme nádherne a príjemne teplo. Inverzia je častým javom a preto neverte vždy predpovediam počasia, keď hlásia pre celé územie Slovenska zamračené...pozrite si web kameru, možno zbadáte u nás slniečko. 

Klavír

Klavír

...boli sme spoluorganizátormi slávnej vynášky klavíra na Chatu pod Rysmi pomocou vrtulníka. Je to totiž pôvodne náš klavír, ktorý sme Viktorovi požičali a už tam akosi zostal natrvalo. Nevadí nám to, lebo sme si zohnali druhý. Dokonca oba chodí ladiť "ladič" zo Slovenskej filharmónie. Len hostia keby sa k nemu chovali ako k hudobnému nástroju...

Prihlásenie