Étkezés

Minden vendég rendelkezésére áll önkiszolgáló éttermünk, mely 100 férőhelyet foglal magába, napos időben pedig kiülhetnek a teraszra, ahol a friss levegőn további 160 turista foglalhat helyet. Az önkiszolgáló szisztémának köszönhetően a legnagyobb nyári rohanásban is képesek vagyunk gyorsan kiszolgálni vendégeinket. A hegymászó bár 35, míg a szlovák szoba 40 turistának biztosít ülőhelyet. A nyári hónapokban kinti büfével is várjuk az ide látogatókat, mely saját 60 férőhelyes terasszal rendelkezik.

"EGÉSZSÉGESEN ÉS JÓÍZŰEN FŐZÜNK"

 

Máte možnosť si vybrať z ponuky tradičných slovenských jedál, pripravovaných z čerstvých surovín. Nie sme výstavou mrazených polotovarov, ale chutných poctivých jedál. Nepoužívame žiadne umelé dochucovadlá.

Podporujeme slovenských producentov a okolité farmy nám dodávajú hydinu, hovädzie, jahňacie mäso, zeleninu, mlieko, syry, bryndzu a mnohé iné hoci aj "drobnosti", ale na ktorých nám záleží. Iba pre nás pestujú na južnom Slovensku napr. sladkú kukuricu, cesnak či mak. Z nápojov určite ochutnajte  Šerpa-čaj, ktorý je lahodnou kombináciou byliniek a ovocia. Ubytovaní hostia si stravovanie v reštaurácii môžu zarezervovať priamo s ubytovaním, alebo individuálne.

V ponuke sú pestré bufetové raňajky v cene 6,- Eur na osobu.

Vprípade záujmu majú hostia na výber polpenziu alebo plnú penziu.

Polpenzia v cene 15,- Eur pre dospelého a 6,- Eur pre dieťa.

Plná penzia v cene 20,- Eur pre dospelého a 8,- Eur pre dieťa.

V ponuke jedál sú typické Slovenské alebo priamo Tatranské špeciality. Určite ochutnajte poctivé domáce halušky, alebo tatranský fazuľový guláš. Obľúbené sú aj tradičná kapustnica, výborná silná cesnaková polievka alebo kotlíkový guláš.

Jelení, baraní guláš alebo bryndzové pirohy Vám dobre padnú po návrate z túry. Chutia pre mnohých inak, ale verte, že toto je pravá poctivá bryndza zo salaša. Ak máte radšej niečo sladšie, tiež si prídete  na svoje. Ponúkame Vám domáce čerstvo pripravované ovocné knedle, buchty na pare či kysnuté koláče, alebo výborné štrúdle s makom či jabĺčkami zo slovenských sadov a polí.

Náš kuchár Vám rád na požiadanie uvarí aj bezlepkové či vegetariánske jedlá. 

Dobrú chuť ! 

Náši dodávatelia kvalitných a čerstvých surovín :       

          

hydina_kubus

          

                                                                       

 

 

xx

Pre smädných...

 

Po dobrej prechádzke najlepšie padne čapovaná kofola alebo pivko. Bohatý výber džúsov Pfanner, jablkový cider, sládkova limonáda, alebo iba výborná tatranská voda vás istotne osvieži. V zime zahreje náš Šerpa čaj, alebo varené ríbezľové vínko. Poseďte si na terase pri kávičke a ochutnajte nami pečené koláče. Pre vinárov máme tiež dobrú správu. Aj v našej nadmorskej výške nájdete exkluzívne vína a za prekvapivé ceny. Dali sme si záležať a ponúkam Vám vína od slovenských vinárov, ktoré bežne v obchodoch nenájdete. Takže "Nazdravie" !!!

          caj  ribezlak

Prihlásenie