Aktivity v okolí

Medzi iné aktivity, ktoré môžete vyskúšať vo Vysokých Tatrách patria napr. konské záprahy, lietanie na rogale, paragliding. Na Štrbskom Plese nájdete množstvo atrakcií ako Veveričí park, člnkovanie, Aquabumper Baywatch a iné. Lanovkou sa môžete vyviezť na Solisko alebo na Lomnický štít a vychutnáte si krásny výhľad na Tatry.  

Aquacity Poprad

aquacity

Užite si skutočný relax vo vodnom parku Aquacity Poprad. Voda v bazénoch má príjemnú teplotu 30 - 38 °C vďaka čomu si v nich môžete zaplávať aj v zime. Aquacity Poprad má k dispozícii vnútorné a vonkajšie termálne bazény, vodné atrakcie, detské ihriská, sauny, bary a kaviarne. Veľkej obľube návštevníkov sa teší aj wellness centrum s inhalačnými miestnosťami, vírivkami alebo snehovou jaskyňou. AquaCity Poprad určite splní aj vaše vysoké nároky a je ideálnym miestom pre dovolenku v ktoromkoľvek ročnom období.

x

Lanovka Štrbské Pleso - Solisko

solisko

Využite možnosť aj počas letnej sezóny vyviezť sa na Solisko 4 sedačkovou lanovkou a naplno si vychutnať čarokrásny pohľad na tatranskú prírodu. Výstupná stanica tejto lanovky je vo výške 1814 m.n.m. a naskytne sa Vám krásny pohľad na kopce najmenších veľhôr sveta.

Pre tých pohodlnejších je k dispozícii Chata pod Soliskom, kde v jej priestoroch ako aj na terase sa môžete občerstviť a nabrať nové sily, či len tak oddychovať a kochať sa okolím. Pre turistických nadšencov je možnosť pokračovať na jednej z viacerých vysokohorských túr.

 

Golf - Tatranská Lomnica

golf

Vychutnajte si hru na 27 jamkovom ihrisku s kompletným zázemím. V areáli Black Stork Veľká Lomnica nájdete tiež simulátor a putting green. Raritou tohto klubu je najväčšie kryté odpalisko na Slovensku, ktoré ocenia aj tí najnáročnejší golfisti. Aj vaše deti môžu objavovať svet golfu v golfovom tábore a dennej golfovej škole. Súčasťou areálu je hotel. Black Stork Veľká Lomnica celoročne pre svojich klientov poskytuje kvalitné a komplexné služby. Golfový relax pod štítmi Vysokých Tatier si v klube Black Stork Veľká Lomnica určite vychutná celá vaša rodina. 

 

Tatrabob

tatrabob

V Tatranskej Lomnici je ľahko dostupná naša atrakcia, na ktorej Vás radi privítame. Horská dráha Tatrabob je v prevádzke od augusta 2004. Svojou konštrukciou umožňuje bezpečné jazdy počas celého roka. Boby sú uložené na telese dráhy niekoľkonásobným istením. V dolnej stanici Vás obsluha zapne bezpečnostnými pásmi a automatický systém Vás vyvezie po vlečnej dráhe na vrcholovú stanicu. Tam sa bob odopne z lana a vy sa veziete až do konečnej stanice. Rýchlosť bobu si sami ovládate brzdami na bobe. Aj u nás platí zásada, že jazdiť treba zodpovedne, tak ako jazdíte aj po ceste. Prajeme Vám krásne adrenalínové chvíle na Tatrabobe!

Lukostrelba

lukostrelba

Pri návšteve Vysokých Tatier môžete zažiť ďalšiu skvelú atrakciu. Ponúkame Vám poľovačku s lukom alebo kušou. Nebudete však strieľať na naše chránené zvieratá, ale na kvalitné americké terče v skutočnej veľkosti. Lukostreľbu robíme na objednávku v okolí našej bobovej dráhy, ale môžeme ju na základe vašich predstáv urobiť aj v inom prostredí.

 

Motokáry

motokaryMotokárová dráha sa nachádza vo Svite.

Dĺžka dráhy je 230 metrov pri rozhraní šírky dráhy od 3,5 metra až do 5,5 metra. Na trati je možné dosiahnuť priemernú rýchlosť 30 km/h. Striedavé technické úseky s rovinkou Vám zaručene splnia Vaše očakávania. V motokárovom parku nájdete motokáry s motorom Honda GX 200 (s výkonom 6,5 konských síl) a Honda GX 270 (s výkonom 9 koní). Samozrejme, aby ste si zajazdili na GX 270ke, musíte dosiahnuť určitý čas na trati s motokárou menšieho objemu.

Tipy na výlety v našom okolí

Vzdialenosti sú od Popradského Plesa

Tatralandia 54 km

Thermal park Bešeňová 65 km

Demänovská jaskyňa slobody 58 km

Spišský hrad 70 km

Belianska jaskyňa 34 km

Národný park Pieniny 70 km

Zakopane 77 km

Slovenský Raj 62 km

Lučivná 20 km

Prihlásenie